مودم GSM

مودم GSM

قرائت از راه دور کنترها

 

امروزه ارتباطات بیسیم بخش قابل توجهی از ارتباط های روی کره زمین را به خود اختصاص داده است. از این میان شبکه موبایل که به نام شبکه جی اس ام در بین اهل فن معروف است یکی از پروتکل­های مشهور درزمینه اینگونه ارتباطات است. لذا سخت افزارهای متنوعی برپایه این پروتکل در بازار یافت می­شود. مثل انواع گوشی موبایل و انواع مودم­های جی اس ام که کامپیوتر را به اینترنت وصل می­کنند.

از آنجایی که واردات این محصولات به داخل کشور میزان قابل توجهی ارز از کشور عزیزمان خارج می­کند، لذا برآن شدیم تا یکی از این سخت افزارها را در داخل طراحی کنیم.

 

kgr4 سفارش محصول

برای کنترل و مانیتور از راه دور راهکارهای مختلفی وجود دارد ولی با توجه به توسعه بسیار بالایی که شبکه های موبایل مبتنی بر GSMدر تمام دنیا دارند استفاده از این بستر ارتباطی برای این نوع از کاربردها بسیار مناسب بوده و عملا باعث کاهش بسیاری از هزینه های زیر ساختی میگردد. مودم ارایه شده با هدف کنترل و قرائت از راه دور انواع کنتورهای آب و برق طراحی شده است و قابلیت اتصال به کنتورهای مبتنی بر استاندارد IEC62056-21 و DLMS UA 1000-1را دارد همچنین در صورت لزوم با ارتقا نرم افزار هر نوع پروتکل سریال دیگر را نیز میتواند پشتیبانی کند. برای انتقال اطلاعات به مرکز دستگاه از ارتباط مبتنی بر TCP/IP بر روی بستر GPRS بطور  کامل پشتیبانی میکند و میتواند بصورت کاملا خودکار یا دستی در صورت عدم دسترسی به شبکه GPRS از بستر SMS برای همین منظور کمک بگیرد.

دستگاه میتواند هم بنا به در خواست مرکز (On Demand) اطلاعات لازم را ارسال و دریافت کند و یا بگونه ای تنظیم شود که بطور خودکار در فواصل زمانی لازم اطلاعات لازم را از کنتور قرائت کرده و و بطور خودکار برای مرکز ارسال کند.