شرکت کومشیان
هدف اصلی این شرکت ارائه خدمات صفر تا صد به مشتریان خود است؛ از نیاز سنجی، طراحی مهندسی، نمونه سازی تا تولید کامل، و بسته بندی محصول. کومشیان این توانایی را دارد که ایده یا نیاز مشتری در حوزه های فعالیت خود را گرفته و محصول نهایی داخل کارتن را تحویل دهد بدون آنکه نیاز باشد کارفرمای پروژه در مراحل اجرای پروژه کوچکترین زمانی را صرف نماید.
کومشیان در مدت فعالیت خود موفقیت های زیادی را کسب کرده از جمله اجرای ده ها پروژه سفارشی سازی شده، تولید انبوه محصولات، ارائه نرم افزارهای تحت وب بلادرنگ (Real-time)، ایجاد دانش فنی بی مانند در برخی حوزه ها مثل نرم افزارهای embedded و ساختار مستندسازی بسیار قوی.
این شرکت همچنین در سال ۱۳۹۳ به واسطه دانش فنی بالای خود موفق به اخذ تاییدیه دانش بنیان مستقیما از سوی معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری گردیده است. این تاییدیه در سالهای بعد نیز تمدید شده است.
علاوه بر پروژه های سفارشی سازی شده، کومشیان دارای چندین محصول متنوع نیز هست. از اصلی ترین آن ها مودم GSM برای قرائت از راه دور کنتورهای هوشمند (دارای تاییدیه دانش بنیان) و سامانه جامع مدیریت رک (در حال اخذ تاییدیه دانش بنیان) که برای مانیتورینگ و نظارت بر اموال داخل رک مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم مشتمل بر مجموعه ای پیچیده وگسترده از سخت افزارها و نرم افزارهاست که بصورت کاملا یکپارچه در کنار یکدیگر کار می کنند. لیست کامل محصولات و پروژهای انجام شده کومشیان در وبسایت این شرکت به نشانی www.kumeshian.com نیز موجود است.